VII edycja Web Analytics Wednesday: podsumowanie

W pierwszych dniach lipca miało miejsce ostatnie przed wakacjami spotkanie analityków internetowych w ramach Web Analytics Wednesday. Była to już 7 edycja tego wydarzenia, moim zdaniem bardzo udana – zarówno pod względem frekwencji (chyba kolejny rekord!) jaki i poziomu prezentacji.

Jako pierwszy wystąpił Florian Pertyński – Digital Analytics Technical Lead w firmie Bluerank. Florian przedstawił swoje autorskie podejście do bardzo ciekawego zagadnienia jakim jest mierzenie efektywności kontentu (w tym przypadku wpisów na profesjonalnym blogu) na skłonność użytkowników do konwersji. Czy wpisy dotyczące pielęgnacji włosów bardziej zachęcają użytkowników do skorzystania z usługi czy może jednak notki o dbaniu o fryzurę zimą?
Efektem podejścia, które prezentował Florian są jasne i przede wszystkim poparte danymi wskazówki dla copy writerów jakiego rodzaju treści tworzyć.
Sama metoda analizy bardzo zaciekawiła uczestników WAW i spowodowała liczne dyskusje w trakcie i po prezentacji.

Prezentacja Floriana jest dostępna pod linkiem:
http://www.slideshare.net/webanalyticswednesday/content-w-suzbie-konwersji

Drugie wystąpienie prowadziły Magda Raszewska (obecnie Ecsellis wcześniej Eniro) i Bogna Mikołajewska (Conversion). Prezentowały metodologię wypracowaną przez firmy Eniro i Conversion prowadzenia testów A/B w serwisach kontentowych. Metoda uwzględniała nie tylko konwersję na pozostawienie leada przez użytkownika ale również jego satysfakcję z wizyty na portalu. Cały proces został wypracowany i sprawdzony na przykładzie wyszukiwarki panaramafirm.pl.

Więcej informacji można znaleźć w case study dostępnym pod adresem:
http://www.conversion.pl/lp-conversion-jak-zdefiniowac-konwersje-w-serwisach-contentowych/

Po prezentacjach tradycyjnie już był czas na luźne rozmowy i mniej lub bardziej wyskokowe napoje 🙂

Relację spisał
Tomek Sienkiewicz

Napisano w Informacje o spotkaniach, Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*